Retro w zależności od definicji może oznaczać staromodny lub przestarzały. Często jednak pojawia się jako coś klasycznego wdrożonego w nowoczesne realia. Zastosowanie w łazienkach takich elementów pozwala na stworzenie ponadczasowego miejsca, powrotu do korzeni.
W małych pomieszczeniach warto zastosować jasne, pastelowe kolory ze złotymi akcentami. Zabieg ten optycznie powiększy ciasny kąt. W większych łazienkach doskonale sprawdzą się ciemne ściany, a nawet wodoodporne tapety czy też drewniana boazeria. Na podłodze wzorzyste płytki lub glazura ułożona we wzór szachownicy świetnie wkomponuje się w przestrzeń retro.
W modzie jest również wdrożenie w klasyczny sprzęt łazienkowy mebli z antykwariatu, a także ozdobnych stoliczków, kredensu i fotela. Diabeł tkwi w szczegółach warto więc umiejętnie dobrać dodatki tj. świeże kwiaty w doniczkach. Do wyposażenia obowiązkowego takiej łazienki trzeba zaliczyć wannę na zdobionych nóżkach, małą szafka, a także takie – www.miedzianydom.pl/umywalki-miedziane,c32.html – umywalki miedziane, bo na nie naprawdę warto postawić, gdyż dają świetny efekt. Pamiętajmy, że wszelkie elementy wyposażenia mogą być oczywiście wykonane w nowoczesnej technologii, ale przy zachowaniu swojej pierwotnej formy.
Wbrew powszechnym opiniom styl retro nie jest związany z przepychem oraz złotymi akcesoriami. Trend ten powstał w latach 20 i 30 kiedy sytuacja gospodarcza wielu krajów nie pozwalała na bogate wyposażenie wnętrz. Podstawą tego nurtu jest umiar, który pozwoli ukazać detal w całej jego okazałości.