Za najbardziej atrakcyjne miejsce do inwestowania dla deweloperów uchodzi Warszawa. To właśnie do stolicy, z różnych zakątków Polski, przyjeżdża wielu ambitnych i żądnych wielkiej kariery młodych ludzi. Tu znajdują stałą pracę, zakładają rodzinę, a wreszcie decydują się na zakup własnego „M”.
Największym zainteresowaniem cieszą się nowe mieszkania. Lokale z rynku wtórnego, choć niekiedy ciut tańsze, często wymagają znacznego nakładu pracy i pieniędzy, by doprowadzić je do zadowalającego stanu. Deweloperzy oferują zarówno kawalerki, jak i mieszkania trzy- czy czteropokojowe. Na cenę takiego mieszkania wpływ mają przede wszystkim (poza metrażem oczywiście) jego lokalizacja i standard wykończenia. Zdecydowanie droższe będą te lokale, które położone są bliżej centrum miasta, doskonale skomunikowane z pozostałymi dzielnicami, nowoczesne albo mieszczące się w odrestaurowanej przedwojennej kamienicy.
Swoich przyszłych czterech kątów możemy poszukiwać na własną rękę, na przykład przeglądając oferty mieszkań w lokalnej prasie lub Internecie (polecam portal www.taniemieszkania.pl). W tej sytuacji należy być jednak bardzo ostrożnym, szczególnie wybierając mieszkanie z rynku wtórnego. Jeżeli wolelibyśmy skorzystać z pomocy profesjonalistów, warto odwiedzić zaufane biuro nieruchomości. Osoby zawodowo zajmujące się poszukiwaniem mieszkań na sprzedaż mają zwykle bardzo rozbudowaną bazę ofert, jak również sieć kontaktów, które z całą pewnością przyspieszą proces poszukiwania wymarzonego mieszkania.
Oczywiście w przypadku korzystania z usług biura nieruchomości należy liczyć się z dodatkowymi kosztami, czyli prowizją – wynoszącą przeciętnie 1-2% wartości zakupionej nieruchomości. Ponieważ zakup własnego „M” (w szczególności na kredyt) i tak wiąże się z masą przeróżnych wydatków, wiele osób decyduje się na poszukiwania samodzielnie.